e-Zajęcia. Zajęcia prowadzone na UEK przez Internet
Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie masz dużą szansę na realizację przynajmniej niektórych przedmiotów przez Internet. Oczywiście, wszystko zależy od prowadzących zajęcia. Nauczyciele akademiccy UEK albo udostępniają na e-Platformie materiały dydaktyczne ułatwiające Ci naukę lub przygotowanie się do egzaminu, albo zdecydowali, że prowadzone przez nich wykłady, ćwiczenia, lektoraty i seminaria częściowo odbywają się stacjonarnie w określonych terminach oraz w określonej sali, a częściowo w Internecie.
Rodzaje e-zajęć i związane z nimi obowiązki
Może się więc zdarzyć, że liczba godzin zajęć z danego przedmiotu odbywających na na terenie Kampusu spadnie do 40%, 60% lub nawet 80%, a resztę godzin będziesz musił(-ła) poświęcić na naukę, logując się na e-Platformę. I tak np. uczestnicząc w 30 godzinnym e-wykładzie uzupełniającym tradycyjne zajęcia będziesz musiał(-a) przyjść/przyjechać na uczelnię na 18 godzin tradycyjnego wykładu (czyli np. 9 razy w semestrze, jeśli wykład ów trwa jednorazowo 2 godziny), a resztę materiału „przerobić” w Internecie. Zapisując się zaś na 15 godzinne e-ćwiczenia komplementarne będziesz miał(-a) obowiązek uczestniczyć w 6 godzinach zajęć stacjonarnych, resztę „zaliczając” w ramach e-kursu.
Na pewno spytasz, co to oznacza w praktyce…
Wszystko zależy od celów i sposobu prowadzenia zajęć przez nauczyciela – to on ostatecznie decyduje, jak wyglądać będą zajęcia internetowe i jakie będą Twoje obowiązki związane z realizacją danego przedmiotu w nowej formule. Twoim zadaniem może być więc np.:
- przeczytanie i zapamiętanie informacji zawartych w przygotowanych przez nauczyciela materiałach
- przygotowanie się do kolejnych zajęć tradycyjnych w oparciu o wskazaną przez prowadzącego lekturę
- poprawne rozwiązanie testu/testów sprawdzających
- przesłanie w określonym terminie rozwiązania zadania indywidualnego i/lub grupowego
- znalezienie właściwej odpowiedzi na problem/pytanie zadane przez prowadzącego na forum dyskusyjnym