Podhalański Ośrodek Nauk Ekonomicznych - logo

PONE

pierwsza w Polsce jednostka
wspólna dwu uczelni
wyższych publicznych

Podhalańskie Centrum Tutoringu

Podhalańskie Centrum Tutoringu (PCT) jest propozycją utworzenia w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu, systemu edukacyjnego, który wpisuje się w nurt edukacji zindywidualizowanej, nastawionej na konkretne potrzeby i oczekiwania studentów, realizując przy tym zamierzenia edukacyjne ściśle odpowiadające aktualnym wyzwaniom. Student uczestniczy w zajęciach z tutorem, co pozwala mu poszerzyć dotychczasową ścieżkę kształcenia i rozwoju osobistego. To rozwiązanie umożliwia również ukształtowanie profilu zawodowego studentów, których pomysł na siebie nie mieści się w jednej konkretnej specjalności i wychodzi na przeciw oczekiwaniom studentów.

  • EDUKACJA ZINDYWIDUALIZOWANA:
    Student uczestniczy w szczegółowym programie zajęć opracowanych przez tutora, co pozwala na rozwój indywidualnych zainteresowań i talentów.
  • EDUKACJA SPERSONALIZOWANA:
    Student otrzymuje opiekę tutorską, dzięki której określa ścieżki intelektualnego/ naukowego rozwoju, co sprzyja zachowaniu przez studentów relacji „mistrz-uczeń" - zanikającej w procesie masowego kształcenia.
  • EDUKACJA ELITARNA:
    Student otrzymuje certyfikat ukończenia PCT w oparciu o metodę tutorską oraz w dyplomie ukończenia studiów informację o realizacji części zajęć metodą tutorską.
  • EDUKACJA AMBITNA:
    Studenci podejmują zróżnicowane i trudne tematy, zarówno naukowe jak i praktyczne. W toku współpracy z tutorem uczą się sztuki argumentacji, badania tematów, doskonalą swoje umiejętności dyskusji i prezentacji. Rozwijają się na wielu poziomach i doświadczają wysokiej satysfakcji. Sami nawigują swój rozwój intelektualny, naukowy, profesjonalny i praktyczny.

Dlaczego ogólnouczelniana? Oferta skierowana jest do studentów wszystkich Instytutów w PPWSZ w Nowym Targu. Uczestnicząc w zajęciach tutoringowych, niezależnie od realizowanego kierunku, student zdobywa nowe umiejętności i doświadczenie. Wartością dodaną jest także integracja studentów będących na różnych kierunkach studiów oraz wzmocnienie interdyscyplinarności promowanej przez MNiSW.

Dlaczego Indywidualna? Oferta obejmuje zajęcia indywidualne (tutoriale), w ramach których każdy student pracuje ze swoim opiekunem (tutorem).

Podstawową zasadą funkcjonowania prowadzonych w ramach PEI tutoriali międzykierunkowych jest relacja mistrz - uczeń. Zasadniczym sposobem tworzenia tej więzi jest zapewnienie studentowi stałej opieki tutora spośród certyfikowanych tutorów - pracowników dydaktycznych PPWSZ w Nowym Targu.

Uczelnie wdrażające system tutorski: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Krajowa Szkoła Sędziów i Prokuratorów.


TUTORZY

Tutorzy to pracownicy PPWSZ w Nowym Targu. Każdy z nas ma inne zainteresowania, inny dorobek naukowy i inne doświadczenia zawodowe. Łączy nas wiara w naszych studentów i przyjemność, jaką czerpiemy z naszej pracy!

POZNAJ NASZYCH TUTORÓW!

robert.wlodarczyk@uek.krakow.pl

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w Katedrze Teorii Ekonomii na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie oraz profesor nadzwyczajny w Wyższej Szkole Biznesu Wydział Zamiejscowy w Krakowie; doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia, tutor akademicki – certyfikat Collegium Wratislaviense; członek senackich komisji UEK – ds. dydaktyki, ds. rozwoju kadr naukowych, ds. badań naukowych; członek Międzywydziałowego Zespołu ds. Krajowych Ram Kwalifikacji w UEK, zarządu ZNP w UEK; uczestnik ponad 120 konferencji i sympozjów naukowych; autor ponad 100 publikacji naukowych z zakresu makroekonomii, inwestycji, rynków pracy, unii monetarnych, optymalnych obszarów walutowych oraz rynków finansowych (ponad 500 punktów MNiSW); recenzent projektów doktorskich DOCTUS finansowanych przez Małopolski Urząd Marszałkowski, kierownik lub współautor ponad 30 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych; uczestnik kilkudziesięciu konferencji i szkoleń o charakterze dydaktycznym z zakresu Procesu Bolońskiego, KRK, e-learningu i tutoringu; popularyzator łączenia nowoczesnych metod i podejść dydaktycznych takich, jak e-learning oraz tutoring, wraz z ideami zawartymi w Krajowych Ramach Kwalifikacji; autor kursów internetowych z makroekonomii i międzynarodowych rynków finansowych; 11-krotnie otrzymał Nagrodę Rektora UEK za osiągnięcia naukowe, organizacyjne i dydaktyczne, 4-krotnie sklasyfikowany na liście wykładowców UEK TOP-10; promotor ponad 500 prac licencjackich i magisterskich, opiekun naukowy 15-stu doktorantów; były sędzia piłki nożnej w MZPN i PZPN.

zamorapa@uek.krakow.pl

Doktor ekonomii i starszy wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Katedra Teorii Ekonomii, Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych) oraz w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Jest promotorem ponad 550 prac licencjackich i magisterskich. Jest tutorem akademickim – z certyfikatem Collegium Wratislaviense oraz byłym kierownikiem ZOD Radom i członkiem wielu komisji na UEK. Jest członkiem Senackiej Komisji ds. Dydaktyki w UEK, Rady Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń i kongresów o charakterze dydaktycznym i naukowym. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie popularyzuje łączenie nowoczesnych metod dydaktycznych, takich jak e-learning oraz tutoring. Jest autorem kursów e-learningowych oraz kilkunastu publikacji naukowych z zakresu makroekonomii, integracji gospodarczej oraz roli państwa we współczesnej gospodarce oraz dydaktyki. Otrzymał 10 razy Nagrodę Rektora UEK za osiągnięcia organizacyjne i dydaktyczne. Jest odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Jest członkiem ZNP i członkiem PTE. Był instruktorem ZHP (Hufiec Kalwaria Zebrzydowska i KCH Bielsko-Biała) w stopniu podharcmistrza. Żonaty, dwoje dzieci. Ceni otwartość i kreatywność oraz brak schematów w rozwiązywaniu problemów.

Obszary zainteresowań:
  • Polityka makroekonomiczna i rola państwa w gospodarce.
  • Międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz polityka społeczna i ekonomiczna.
  • Integracja europejska oraz fundusze strukturalne.
  • Samorząd terytorialny i jego funkcjonowanie.
Hobby:
  • Nowoczesne technologie
  • turystyka górska.

milkap@uek.krakow.pl

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 22.07.2015 magister Ekonomii; tytuł pracy magisterskiej: Wpływ wahań kursowych i bezrobocia na gospodarkę współczesną – promotor: prof. UEK dr hab. Robert W. Włodarczyk. Od 2017 roku związany zawodowo z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, jako asystent w Katedrze Teorii Ekonomii UEK oraz wykładowca w Podhalańskim Ośrodku Nauk Ekonomicznych. Od 2013 roku przedsiębiorca – segment meblarski. Były piłkarz i sędzia piłki nożnej. Od 2016 roku członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Obszary zainteresowań: Kursy walutowe, Bilans handlowy, Bezrobocie, Inwestycje, Giełda, Międzynarodowe Rynki Finansowe i Kapitałowe. Hobby: piłka nożna, literatura fantasy, muzyka rockowa, heavy metal. Tutoring: Chętny do rozwoju, współpracy i partnerstwa. Zapraszam osoby gotowe do wspólnej pracy, które nie boją się poznania siebie. Cenię osoby niezależne, otwarte, kreatywne, nie idące utartymi szlakami.

alicjadiak@gmail.com

Jestem Pielęgniarką. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński Wydział Nauk o Zdrowiu kierunek Pielęgniarstwo. Obecnie jestem studentką czwartego roku studiów doktoranckich Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiadam tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, co daje mi uprawnienia do pracy jako pielęgniarka systemu oraz pielęgniarka anestezjologiczna. Pracuje w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Instytucie Nauk o Zdrowiu na kierunkach Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne. Pracuje także na oddziałach szpitalnych, gdzie niejednokrotnie zdrowie i życie ludzkie jest zagrożone są to oddziały: Intensywna Terapia, Blok Operacyjny, Intensywny Nadzór Kardiologiczny. Praca zawodowa jest jedną z moich pasji, drugą są podróże. Lubię podejmować nowe wyzwania i wciąż się rozwijać.

robert.wlodarczyk@uek.krakow.pl

– doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie historia (2016) oraz absolwent podyplomowych studiów z archiwistyki i zarządzania dokumentacją (2017). W latach 2013 - 2019 na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego studiował literaturoznawstwo. Uczestnik międzynarodowych konferencji i staży badawczych. Laureat X edycji Konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku (2017) oraz stypendium Fundacji im. Maurycego Mochnackiego (2016). Zainteresowania badawcze: historia XX w., historia wojskowości, biografistyka, filozofia, filozofia społeczno-polityczna, źródła archiwalne. Afiliacja: starszy wykładowca w Instytucie Nauk o Zdrowiu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu


loga Fundusze Europejskie
Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 lutego 2019, 06:45