audio-Konsultacje i wykłady/ćwiczenia w czasie rzeczywistym

audio-Konsultacje i wykłady/ćwiczenia w czasie rzeczywistym

Prusak Anna -
Кількість відповідей: 0

Drodzy Studenci,

Proszę o zgłaszanie dogodnego dla Państwa terminu indywidualnych konsultacji online (rozmowy ze mną), jeśli ktoś potrzebuje dodatkowych wyjaśnień do zadań czy wykładów. Preferuję terminy od godz. 16:00-20:00, od poniedziałku do niedzieli, lecz jeśli ktoś woli godziny poranne, postaram się dostosować. Nie chcę ustalać konkretnego terminu dla wszystkich, gdyż zdaję sobie sprawę, że każdy z Was może mieć czas już zagospodarowany i nie mieć możliwości uczestnictwa w konsultacjach wyznaczonych odgórnie. Konsultacje będą się odbywać poprzez ClickMeeting lub Skypie.

Jednocześnie informuję, że zajęcia będą kontynuowane w dotychczasowej formie, tzn. poprzez zamieszczanie treści wykładów i ćwiczeń online, bez prowadzenia wykładów i ćwiczeń w czasie rzeczywistym. Zdaję sobie sprawę, że taka formuła zajęć byłaby zapewne dla Państwa optymalna, ale niestety dla mnie niemożliwa do realizacji w systematyczny, regularny sposób. Po pierwsze, ze względu na bardzo dużą liczbę przedmiotów i godzin zajęć w tym semestrze, po drugie z uwagi na sytuację osobistą, czyli małe dziecko i dzieci w wieku szkolnym, które w sytuacji jaką mamy wymagają edukacji w domu. Lecz gdyby ktoś z Państwa wymagał dodatkowych wyjaśnień do ćwiczeń czy wykładów, proszę o wpisanie się na konsultacje audio/video. Utworzyłam w tym celu nowe forum - audio-Konsultacje (bezpośrednio pod forum e-Konsultacje na e-Wizytówce). Jeśli termin takich konsultacji ma być wyznaczony w trybie pilnym, wówczas proszę dodatkowo o maila (anna.m.prusak@gmail.com). Proszę podać nazwę przedmiotu, oraz dogodny dla siebie dzień i godzinę, ja wówczas potwierdzę lub zaproponuję inny termin. Pozostałe osoby z tej samej i innych grup będą mogły zobaczyć, które terminy są już zajęte, i dostosować do nich swoją dostępność.

Jeśli ponadto w ramach danego przedmiotu uznają Państwo wspólnie, że dana tematyka została w materiałach niewystarczająco opisana, jest niejasna, wymagająca z mojej strony dodatkowych wyjaśnień ustnych, wówczas jestem w stanie zorganizować 1-2 godzinny wykład w czasie rzeczywistym dla każdej grupy, podczas którego będzie okazja odniesienia się do sprawiających problemy kwestii. Wolałabym jednak uniknąć sytuacji, kiedy Studenci logują się np. na Zoomie czy Clicku, byle tylko mieć zaliczoną obecność u wykładowców którzy tego wymagają, po czym wyłączają kamery i mikrofony, odchodzą od komputera / telefonu i prowadzący sobie gada w pustkę :)  słyszałam o takich przypadkach. Tak więc chciałabym, żeby udział w takich zajęciach nie był dla Państwa przymusem, lecz dobrowolnym uzupełnieniem obowiązkowych materiałów przekazywanych na Moodle, prowadzonym w dogodnym dla Was czasie, wyłącznie dla osób chętnych i zainteresowanych. Bardzo proszę o zgłoszenie mi takiej potrzeby także na forum audio-Konsultacje, podając: nazwę przedmiotu, temat do omówienia, preferencje dotyczące terminu wykładu, orientacyjną liczbę uczestniczących w zajęciach studentów; proszę aby to było z kilkudniowym wyprzedzeniem. Nieuczestniczenie w takich zajęciach nie będzie mieć konsekwencji w ocenie końcowej.

Ze względu na konieczność dopasowania terminów dla wielu różnych grup, forum audio-Konsultacje znajduje się w dostępie ogólnym na e-Wizytówce. Proszę o zgłaszanie w tym miejscu potrzeby konsultacji/zajęć przez studentów ze wszystkich grup i przedmiotów.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Prusak