Brak aktywności w systemie

Brak aktywności w systemie

par Prusak Anna,
Nombre de réponses : 0

Szanowni Studenci,

Po raz kolejny informuję, że brak aktywności online i niewykonanie ćwiczeń w wyznaczonym terminie oznacza brak zaliczenia przedmiotu. Przypominam, że uczestnictwo w tej formie zajęć jest dla Państwa obowiązkowe, a przerwa związana z epidemią COVID-19 nie jest przerwą wakacyjną.

Tymczasem są w niektórych kursach zapisane osoby, które nie logowały się do Moodla od ponad dwóch tygodni (!), a nawet NIGDY (!!) oczywiście nie rozwiązując zadań w terminie. A kursy o których mowa rozpoczęły się miesiąc temu... Jest jedna taka grupa, w której zaledwie 1/3 zapisanych studentów podeszła do testów w terminie, i tuż przed jego zamknięciem musiałam przesunąć termin zakończenia na późniejszy (skracając w zamian termin wykonania kolejnego ćwiczenia). Nadmieniam, iż zrobiłam to po raz ostatni, mając nadzieję, że taka sytuacja już się nie powtórzy. Bardzo proszę o poważne podejście do tematu - czy naprawdę chcą Państwo mieć problem z zaliczeniem przedmiotu? Materiały i testy są dostępne przez całą dobę, ja też staram się odpowiadać od razu na Państwa pytania, dlatego Państwa podejście jest dla mnie niezrozumiałe, a dla Was samych - szkodliwe.

W tej sytuacji informuję, że nie będę przyjmować żadnego usprawiedliwienia związanego z całkowitym brakiem podejścia do zadań, i w konsekwencji - brakiem zaliczenia. Nie będzie dla takich osób/grup możliwości poprawy oceny, nie będzie dodatkowego testu (poza aktywnymi grupami, dla których taki test przewidziałam celem ewentualnego podniesienia punktacji na wyższą). Tak więc ocena z ćwiczeń, jaką Państwo w takich "mało aktywnych" grupach otrzymają będzie co do zasady średnią ocen z zadań online. Jeśli będzie ona poniżej 3,0, oznacza to brak zaliczenia, a co za tym idzie, brak możliwości podejścia do egzaminu, bez opcji "poprawy" ćwiczeń, gdyż aktywność w Moodle jest traktowana jak obecność. A według zasad ustalonych na początku semestru, 51% nieobecności oznacza brak zaliczenia.

Pozdrawiam,

Anna Prusak