Résumé de section

  • dr Grzegorz Miś 

    Katedra Polityk Regulacyjnych

    person

    Kontakt

    gabinet: Budynek Główny, pok. 325
                          

    telefon: +48 12 293 ..

    e-mail: Grzegorz.Mis@uek.krakow.pl

    Sekretariat Katedry:

    tel. +48 12 293 50 28

    fax: +48 12 293 50 93

    strona internetowa Katedry Polityk Regulacyjnych

    • KONSULTACJE W NAJBLIŻSZYM CZASIE

      konsultacje zdalne (MS Teams) link: 04-09-2024 środa godz. 19.30 - 20.00 (z możliwością przedłużenia),

      jeśli komuś nie pasują powyższe terminy, proszę za pomocą e-maila zaproponować inne terminy, z wyłączeniem godzin wczesno-porannych ;))  

      konsultacje stacjonarne (na uczelni) w sesji poprawkowej z przyczyn osobistych będą mocno utrudnione

    • Konsultacje zdalne:
      • możliwość umówienia się po każdych zajęciach na konsultacje zdalne
      • konsultacje indywidualne w razie potrzeby - proszę o maila ze wskazaniem propozycji kilku terminow dogodnych dla zainteresowanej osoby (z wyłączeniem godzin wczesnoporannych), w odpowiedzi prześlę link
      • asynchroniczne - konsultacje na forum konkretnego kursu lub w dedykowanym kursie "e-Konsultacje" (Moodle) lub e-mail.
    • Komunikacja pomiędzy studentami a prowadzącym zajęcia odbywa się wyłącznie przy użyciu poczty elektronicznej w domenie uek.krakow.pl lub student.uek.krakow.pl oraz na platformach Microsoft Teams i Moodle. 
      W sesji poprawkowej komunikacja odbywa się jeszcze za pomocą platformy MS TEAMS - wskazane obok terminy w razie potrzeby będą służyły do uzgodnienia dodatkowego terminu dla spokojnej rozmowy. Taki dodatkowy termin będzie można ustalić także za pomocą komunikacji mailowej.
    • 1. Możliwość przyjścia na "inną" grupę

      W przypadku ćwiczeń z Prawa gospodarczego lub konwersatorium (Podstawy prawa, Prawo cywilne w administracji), gdy prowadzę kilka równoległych grup, student, który nie może przyjść na "swoją" grupę - może przyjść na "inną" grupę - bez konieczności uzyskania jakiejkolwiek zgody, bez potrzeby notyfikacji(*) i bez potrzeby jakiegokolwiek wyjaśniania. Jedynym ograniczeniem jest ilość wolnych miejsc siedzących - jeżeli braknie, pierwszeństwo ma właściwa grupa. Nie odpowiadam za ewentualne "przesunięcia programowe" - może się zdarzyć, że dana grupa ma akurat inny temat zajęć. Przy sprawdzaniu obecności proszę przy swoim nazwisku wpisać numer swojej grupy - dotyczy to tylko osób z "innej" grupy.

      (*) mały żart, trzeba sprawdzić co to znaczy, i jakie ma znaczenie w danym kontekście.

      2. Studenci, dla których język polski nie był językiem szkolnym

      Mają Państwo barierę językową. To problem, ale też szansa (Państwo wiedzą, że nie wiedzą - a inni mogą błędnie zakładać, że rozumieją, choć nie rozumieją - bo rozumieją w języku potocznym, ale nie rozumieją w języku prawnym). Trzeba się pytać... Wiem, że to problem - tak bywa w życiu. Jeżeli będzie zainteresowanie, mogę uruchomić zdalne konsultacje dedykowane takim osobom (Państwo są przygotowani, czyli nie wiedzą ale mają zanotowane pytania, a ja staram się odpowiadać na te pytania). Oferta dotyczy tylko semestru, w trakcie sesji egzaminacyjnej nie obowiązuje. Doświadczenie wskazuje, że bariera językowa nie jest problemem, jeżeli zainteresowani w miarę systematycznie pracują nad problemem w trakcie semestru.

  • W odpowiedzi na pytania, które pojawiły się na ćwiczeniach, zamieszczam poniżej linki, ilustrujące problem nadużywania ochrony lokatorów:

  • Stosownie do wątpliwości dotyczących postepowań egzekucyjnych (komorniczych, upadłościowych, egzekucji administracyjnych), poniżej zamieszczam linki ilustrujące problemy:

  • W tej sekcji pozwalam sobie umieścić linki dotyczące problemu kontrowersyjnych zachowań szeroko pojętej władzy wobec w szczegolności małych i mikro przedsiębiorców - co pokazuje jedno z ryzyk prowadzenia działaności gospodarczej.