Ogłoszenia Tygodnia

Trzeci dzień Tygodnia Ekologii, 11 maja

Trzeci dzień Tygodnia Ekologii, 11 maja

by Stanisławska-Mischke Anna -
Number of replies: 0

Szanowni Państwo,

w samym środku Tygodnia przygotowaliśmy dla Państwa najwięcej ciekawych rzeczy. I to już od samego rana!

  • O 9:30 w D—6 rozpocznie się odbędzie się arcyciekawa, jak się spodziewamy, debata w stylu oksfordzkim przygotowana i realizowana przez dwa Koła Naukowe — CSR i GAP. Jej osnową będzie próba znalezienia przekonywujących argumentów dla jednego z dwóch stanowisk — ekologiczne biznesy to autentyczny wyraz troski o środowisko, czy też metoda na biznes. Założenia i wyniki debaty można śledzić na facebooku.
  • W godz. 10:00—13:00, w G—11 zapraszamy do udziału w 4. Konferencji Koła Naukowego Ekologii Wyrobów pt. Ekoprojektowanie ― nowe podejście do projektowania. Szczegółowy program załączamy tutaj (kliknij, aby pobrać).
  • Wczesnym popołudniem czekają nas dwa półtora godzinne wykłady połączone z dyskusją, które będą miały miejsce w Budynku głównym w sali senackiej. Pierwszy, rozpoczynający się o 14:00, Dr Joanny Ptasińskiej-Marcinkiewicz, będzie o... jedzeniu. o ekologicznym jedzeniu i o tym, czy warto je kupować. Po tym wykładzie zrozumiemy, dlaczego niektórzy nic nie jedzą. Pani Doktor swoje wystąpienie zatytułowała Jedz odpowiedzialnie, czyli dlaczego warto kupować żywność ekologiczną.  • Drugi pt. Myśl globalnie, żyj tutaj, czyli po co nam ogrody w mieście rozpoczniemy o godz. 16:30. Wygłosi go gość specjalny Tygodnia, Pan Benjamin Lazar, prowadzący stronę permakultura.edu.pl, związany z Krakowskim Ogrodem Społecznym i Wawelską Kooperatywą Spożywczą.  • Dzień zakończy spotkanie Pana Tomasza Makowskiego z Koalicji Sprawiedliwego Handlu z właścicielami małych biznesów funkcjonujących na terenie Kampusu, z których codziennie korzystamy. Będą rozmawiali o tym, co uniwersytet i biznes mogą zrobić, byśmy jako konsumenci kupowali świadomie i odpowiedzialnie. Jeśli ktoś ma ochotę, może dołączyć. Spotkanie odbędzie się o 17:30 na Rakowickiej 16, w pok. 44a.

A zatem do zobaczenia!

W imieniu Grupy ds. Społecznej Odpowiedzialności Uniwersytetu, Ania Stanisławska-Mischke